27 жовтня 2023, 17:18

Чи правда, що не можна мити голову щодня: відповідь трихолога

Частота та правила миття голови залежать від типу волосся, активності та способу життя, а також уподобань кожної людини.

Чи правда, що не можна мити голову щодня: відповідь трихолога

Часто можна почути, що щоденне миття волосся шкідливе. Однак немає загальних правил догляду за шкірою голови та волоссям - усе залежить від індивідуальних потреб людини, її стану здоров'я та навіть місця проживання.

Експерт із волосся та трихолог Іан Салліс запевняє, що не станеться нічого страшного, якщо ви митимете волосся щодня. Ця звичка не вплине на випадіння волосся, однак під час користування термоприладами варто використовувати гарний кондиціонер і термозахист.

Як часто мити голову

Тип волосся

Якщо у вас сухе або нормальне волосся, необов'язково мити його щодня. Для жирного волосся частіше миття може бути більш доцільним.

Активність

Якщо ви займаєтеся спортом або виконуєте фізично активні завдання, ваше волосся може швидше забруднюватися потом і може потребувати частішого миття.

Місце проживання

Якщо ви живете у загазованому місті або працюєте у середовищі, де волосся піддається забрудненню, може знадобитися частіше миття.

Індивідуальні переваги

Деякі люди віддають перевагу щоденному миттю, щоб підтримувати свіжість і чистоту, тоді як інші вважають за краще рідше мити волосся, щоб уникнути пересушування.

Як правильно мити голову: загальні рекомендації

Щоденне миття не завжди необхідне. Для більшості людей це занадто часто та може призвести до пересушування шкіри голови та волосся.

2-3 рази на тиждень: ця частота миття волосся, яка підходить для більшості людей з нормальним волоссям. Можна адаптувати залежно від потреб вашого волосся.

Для людей, які мають жирне волосся, можливо, потрібно буде скласти свій графік миття голови. Ймовірно, їм доведеться мити голову щодня або через день. Підберіть шампунь для жирного волосся та намагайтеся не пересушувати шкіру голови.

Важливі рекомендації для миття волосся

Використовуйте теплу, а не гарячу воду, щоб не пересушувати волосся та шкіру голови.

Масажуйте шкіру голови м'якими рухами, щоб поліпшити кровообіг і видалити себум (природне масло шкіри).

Використовуйте шампунь і кондиціонер, які підходять для типу волосся.

Пам'ятайте, що це загальні рекомендації й оптимальна частота миття волосся може варіювати від людини до людини.

Раніше повідомлялося, що прийняття душу, як й інші повсякденні ритуали чистоти, вимагає дотримання певних правил.

Однак медики кажуть, що не можна занадто часто приймати душ, особливо обираючи високу температуру води.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини